ایران

ایرانگردی ، لذت بردن از هر گوشه این کشور

ایرانگردی این روزها بسیار طرفدار پیدا کرده است. اما واقعا ایران ، این کشور 4 فصل به آن اندازه که گفته می شود ، جذابیت دارد و آیا ما از ایرانگردی لذت خواهیم برد؟ جواب این سوال را می بایست با یک بله محکم پاسخ داد. ایران کشور پهناور ، زیبا و به اصطلاح 4 فصل می باشد.  این بدین معناست که در هر زمانی از سال ، در هرفصلی تصمیم به ایرانگردی بگیرید ، قطعا مکانی را پیدا خواهید کرد که در آن زمان بهترین آب و هوا را داشته باشد و شما لذت ببرید. فرقی نمی کند هدف شما از ایرانگردی چه باشد ، اگر به دنبال مناظر طبیعی هستید ، اگر به دنبال آب و هوای گرم هستید و یا شاید می خواهید از آثار تاریخی دیدنی کنید یا اینکه هوای کوه ، کوهستان به سرتون زده باشد یا حتی اگر می خواهید از آرامش دریا لذت ببرید ، همه را در داخل همین کشور زیبا پیدا خواهید کرد. پیشنهاد ما به شما ایرانگردی می باشد و دیدن نقطه به نقطه این کشور زیبا. در ادامه قصد داریم با چند شهر معروف که شما به راحتی می توانید از آنجا بازدید کنید و لذت ببرید صحبت خواهیم کرد ، البته همین جا باید این نکته را ذکر کرد ، شهرهایی که ما به شما معرفی خواهیم کرد همانند یک قطره از دریای ایران می باشد که باید کشف گردد.


اصفهان

شاید بتوان گفت معروفترین شهر ایران و مناسب ترین شهری که برای شروع ایرانگردی می توانید به عنوان مبدا انتخاب کنید. شهری پر از آثار تاریخی و طبیعی ، تنوع غذایی بی نظیر و همچنین آب و هوای عالی آن. شما در اصفهان همانگونه که به آن معروف است ، نصف جهان ، انواع اثار تاریخی از جمله سی و سه پل ، عالی قاپو ، کاخ چهلستون ، پل خواجو ، منارجنبان و … را خواهید دید و محو زیبایی آن خواهید شد و حتی تا چند سال پیش می توانستید زاینده رود پر آب که از وسط شهر عبور می کرد را تماشا کنید. اصفهان در زمان صفویان پایتخت ایران بوده و شما اوج شکوه معماری را می توانید در میدان نقش جهان مشاهده کنید و لذت ببرید.


مشهد

اگر شما هر زمان هوس سفر زیارتی داشته باشید ، مشهد بهترین گزینه برای شما می باشد. شهری که به خاطر وجود بارگاه امام رضا (ع) از ارج و قرب بسیاری در میان ایرانیان برخوردار است و نه تنها ایرانیان بلکه مسافران بسیاری از دیگر کشورها نیز برای زیارت این امام عزیز وارد مشهد می شوند. با وجود همه اینها تنها مکان دیدنی و زیبا مشهد به بارگاه امام رضا (ع) ختم نمی شود و شما می توانید بزرگان بسیاری را در این شهر دیدن کنید. خراسان خاک هنر پروری داشته و معروفترین آن فردوسی می باشد که آرامگاه این شخص والا مقام نیز در مشهد می باشد. مشهد از لحاظ جاذبه های طبیعی نیز بی نظیر می باشد از جمله پارک جنگلی و باغ وحش وکیل آباد که بازدید از آنجا نیز بسیار می تواند جالب و لذت بخش باشد.

 

شیراز

یکی از بزرگترین و زیباترین شهرها برای ایرانگردی می باشد. گردش در خود استان فارس می تواند به عنوان یک ایرانگردی کامل محسوب شود. شهری با اب و هوای عالی ، مردمی دوست داشتنی و فرهنگی زیبا. در این شهر شما با هر هدفی سفر کرده باشید قطعا گوشه ای را با توجه به هدف خود پیدا می کنید. از یک طرف بارگاه زیبا شاهچراغ و از طرف دیگر ، با چند ساعت فاصله از شیراز با ایران کهن و تاریخی رو به رو می شوید. پاسارگاد ، تخت جمشید ، هر کدام از این ها تبلور شکوه ایران و ایرانی می باشد. شما با گردش در این منطقه به طور حتم یک تور ایرانگردی کهن را گذرانده اید و با تاریخ غنی ایران آشنا می شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *