اصفهان, ایران, راهنمای جامع سفر, راهنمای سفر, قاره آسیا

پیشنهاد سفر به شهر اصفهان

پیشنهاد سفر به شهر اصفهان ، می تواند از آن پیشنهاد هایی باشد که تبدیل به یکی از خاطرات ماندگار در طول عمر شما شود. اصفهان شهر بسیار زیبا و قدیمی می باشد که آثار تاریخی فراوانی در آن وجود دارد ، فرهنگ و لهجه زیبای اصفهانی برای همه آشنا است. تنوع غذایی این شهر و استان بی نظیر است. در ادامه می خواهیم پیشنهادهایی به شما بدهیم که در هنگام سفر به شهر زیبای اصفهان آن ها را مد نظر خود قرار دهید.

 

اصفهان

شهر تاریخی و بسیاری زیبایی می باشد که در زمان صفویان پایتخت ایران نیز بوده است. اصفهان پس از تهران و مشهد ، پر جمعیت ترین شهر ایران می باشد و همچنین دومین شهر پهناور ایران می باشد. اصفهان شهر بسیار مهمی برای ایران می باشد و همچنین در دنیا نیز دارای ویژگی های می باشد از جمله اینکه این شهر به همراه شهر رشت در سال 1394 به عنوان شهرهای خلا ایران از سوی سازمان یونسکو انتخاب شده اند. شهرهای خلاق ، شهرهایی هستند که از نوآوری و توانمندی های شهروندان در توسعه پایدار شهری بهره می برند.

البته در مقاصد سفر و گردشگری ایران در فاتریپ، مفصل به شهر اصفهان پرداخته ایم که می توانید در این لینک مطالعه بفرمایید

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان ، میدان مرکزی شهر اصفهان است که پس از انقلاب سال 1358 نام آن را به میدان امام تغییر دادند. برای دیدن از آثار تاریخی می توانید از همین نقطه شروع کنید. این میدان بزرگ که در زمان صفویان ساخته شده است به شکل مستطیل می باشد که طول آن 560 متر و عرض آن 160 متر می باشد. در پیرامون میدان نزدیک به دویست حجره قرار دارد که معمولا صنایع دستی اصفهان برای فروش به گردشگران را عرضه می کنند. همچنین در چهار طرف میدان نقش جهان ، چهار اثر تاریخی بسیار زیبا قرار دارد.

 

عالی قاپو

شما در همان میدان نقش جهان که قرار دارید ، می توانید به سمت ضلع غربی میدان حرکت کنید و کاخ عالی قاپو را مشاهده کنید. عالی قاپو در زبان ترکی معنی درگاه بلند را می دهد و در اصل نیز عالی قاپو ساختمانی بوده که در اصل درب ورودی دولتخانه صفوی بوده و در طول تاریخ با گسترش آن و اضافه کردن طبقاتی به آن تبدیل به کاخ عالی قاپو شده است. یکی از دلایل معروفیت عالی قاپو وجود مینیاتوری ها و گچبری های خاص آن می باشد.

 

منارجنبان

یکی دیگر از آثار تاریخی و شاید بتوان گفت عجیب شهر اصفهان ، منارجنبان می باشد. به این دلیل عجیب که می باشد که دارای دو مناره به اندازه بلندای 17 متری و پهنای 9 متری می باشد و هر زمانی که یک مناره تکان داده می شود ، مناره دیگر هم به حرکت در می آید و به این دلیل به منارجنبان معروف شده است. در منارجنبان اصفهان آرامگاه عارف معروفی به نام عمو عبدالله کارلادانی قرار دارد.

 

کلیسای وانک

در منطقه جلفا اصفهان ، کلیسای تاریخی ارمنیان اصفهان به نام کلیسای وانک یا آمنا پرکیچ قرار دارد. وانک در زبان ارمنی به معنای صومعه می باشد و همچنین این کلیسا در زمان شاه عباس دوم ساخته شده است. این کلیسا از لحاظ طلاکاری و تذهیب در بین دیگر کلیساهای ارمنیان منحصر به فرد می باشد. تمامی دیوارها ، داخل گنبد ، طاق نماها ، طاق گنبد و تمامی زوایای این کاخ با رنگ روغن نقاشی و تزیین شده است. و بیشتر تصاویر برگرفته از از بدو تولد تا عروج مسیح می باشد. همچنین در قسمت هایی از دیواره های کلیسا تصاویر بهشت ، دوزخ و رستاخیز به تصویر در آمده است.

 

هتل عباسی

یکی از هتل های بزرگ ایران و اصفهان ، هتل عباسی می باشد که معماری آن برگرفته از دوره صفویه می باشد. در سال 2017 سی ان ان هتل عباسی را به عنوان زیباترین هتل خاورمیانه معرفی کرد که می توان متوجه اهمیت و زیبایی این مکان در بین گردشگران شد.
هتل عباسی دارای 224 اتاق می باشد که در تمام طول سال پذیرای مسافران و گردشگران خارجی می باشد و همچنین مقامات پایه بلند کشورهای زیادی نیز در این هتل اقامت داشته اند.

 

پل خواجو اصفهان

امکان ندارد شما به اصفهان بروید و پل خواجو را نبینید. مانند بسیاری از آثار تاریخی این شهر ، پل خواجو نیز در زمان شاه عباس صفوی ساخته شده است. علت معروفیت پل خواجو نسبت به بقیه پل هایی که بر روی زاینده رود قرار دارند ، تزئینات کاشی کاری بسیار زیبای آن می باشد. و در زمان صفوی بیشتر به منزله بند و سد مورد استفاده قرار می گرفته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *