پایه

چگونه ارزان طبیعت گردی کنیم؟

طبیعت گردی گونه ی جذابی از سفر است که هر کسی علاقه به تجربه ی آن را دارد. اما چطور می توانیم هزینه های این سفر را کاهش دهیم. این مقاله مختصری است در ارائه نکاتی در جهت کاهش هزینه های طبیعت گردی.

چگونه ارزان طبیعت گردی کنیم؟

همه ما می خواهیم که مسافر باشیم و البته همه ما می‌خواهیم که طبیعتگرد باشیم .طبیعت گردی گونه دلنشینی از مسافرت است که در خاطر هر انسانی جای شیرینی برای خودش دارد .البته هرکسی سلیقه خودش را در انتخاب نوع طبیعت، راه رسیدن به آن و چطور طی کردن با آن را دارد .اما آنچه در طبیعت گردی حالا از هر نوعی که باشد دیده می شود، تجربه ی یک سفر هیجان انگیز است که در آن مسافر خودش را با طبیعت یکی می بیند و از این یکی شدن لذت می برد .ماجراجویی می کند، چیزهای جدید یاد می گیرد، احتمالا با مردمانی جدید روبرو می شود و شاید هم غذای جدید را تجربه کند .شیرینی طبیعت گردی در همین اتفاقات ساده است. در واقع مسافر به قصد دیدن یک شاهکار تاریخی و یا تجربه ی یک فستیوال بزرگ بین المللی راهی طبیعت نشده است. طبیعتگرد با داشتن یک هدف ساده انتظار دیدن چیزهای ساده اما زیبا را خواهد کشید. این سادگی باید در هزینه ها هم دیده شود. اصولاً طبیعت گردی یک سفر کم هزینه است و یا باید یک سفر کم هزینه باشد. خب قرار نیست که در هتلی اقامت کنیم و یا غذای آنچنانی در یک رستوران آنچنانی بخوریم و یا اینکه سوغاتی تهیه کنیم .خودمان هستیم و طبیعت. پس چطور می ‌شود که گاهی هزینه های طبیعتگردی ما زیاد می شود آنچنان که با یک سفر آنچنانی برابری میکند؟ در جواب این سوال شاید بهتر باشد که با نکاتی آشنا شویم.  نکاتی که راه و رسم سفر ارزان در طبیعت را نشانمان می دهد .

  • چادر بزنید: اولین اصل در کاهش هزینه های طبیعت گردی اقامت در خود طبیعت است .به هر حال هر طبیعت جذابیتی دارد که شما را به آنجا رسانده پس احتمالاً در آن محل اقامتگاههایی هم در پس این جذابیت ایجاد شده‌اند .خب، ماندن در اقامتگاه می تواند بسیار خوب و امن باشد .اما هزینه هم خواهد داشت. دانستن یک نکته ی ساده که احتمالا در آنجا که اقامتگاه ساخته‌اند کمپ هایی برای چادر زدن هم پیدا می شود می تواند خیلی بکار جیبتان بیاید. این کمپ ها را پیدا کنید و چادر بزنید و شب را با طبیعت صبح کنید و پولتان را در جیب تان نگه دارید.
  • پیاده روی کنید: شما می خواهید طبیعت گردی کنید پس با طبیعت وجودتان طبیعتگرد باشید. یعنی راه بروید .طبیعتی که شما برای گردش انتخاب می‌کنید احتمالا یک جای شناخته شده است. پس افراد دیگری هم راهی آنجا می شوند . افرادی که به هر دلیلی نمی خواهند با پای پیاده تا محل کمپ را طی کنند و این یعنی ظهور وسایل حمل و نقلی که افراد را تا محل کمپ برساند .شاید این وسایل شما را هم تحریک کند که چرا باید پیاده روی کنیم؟ درحالیکه وسایلی هستند تا ما را به آسانی به کمپ مورد نظرمان برسانند… خب، این یعنی یک هزینه که شاید می توانست نباشد. در نظر داشته باشید که عبور از مکان های صعب العبور برای هر وسیله حمل و نقلی موجب افزایش کرایه خواهد شد .پس اگر طبیعت وجودتان را ندید بگیرید باید هزینه این حمل و نقل را بپردازید .
  • کلاه سرتان نرود: در هر سفری نیاز به خرید کردن دارید. به خصوص اگر طبیعتگرد باشید. چرا که به هر حال نمی توانید همه نیازهای تان را از خانه به دوش بکشید. اما در نظر داشته باشید که فروشندگان در مکانهای تفریحی غالبا آن چنان مراعات جیب شما را نخواهند کرد .به هر حال در سفر طبیعت گردی در طبیعت که باشی چندان دسترسی به مغازه های متنوع نخواهید داشت و احتمالاً انتخاب شما محدود به چند فروشنده محلی خواهد بود .آیا در چنین شرایطی باید تحمل هر قیمتی را داشت؟ قطعا پاسخ مثبت شما را آزرده خاطر خواهد کرد. پس لااقل در مورد قیمت چیزی که می‌خرید و یا کرایه مکانی که قصد اجاره کردن دارید و یا قیمت وسیله ای که شما را جابجا خواهد کرد تحقیق کنید . شاید مورد ارزانتری هم پیدا شد. اما اگر در مکانی مطرح و معروف طبیعت گردی می کنید، احتمالاً فروشگاه های معتبر و مناسبی در محل وجود داشته باشد که با اندکی جستجو و پرس و جو قطعاً به آن فروشگاهها خواهید رسید .
  • در دام های گردشگری نیفتید: طبیعتگرد می خواهد طبیعت را ببیند و نه چیز دیگری. پس برای هر تفریحی خارج از طبیعت هزینه نکنید .غالباً در مناطق گردشگری تفریحات متفرقه ایجاد می شود که اساسا هیچ همگونی با تفکر طبیعت گردی ندارند و البته که همگی این تفریحات پر هزینه هستند .تا آنجا که می توانید از این تفریحات دوری کنید .در ضمن در مکانهای گردشگری از غذاهایی بخورید که مردم محلی می خورند. این یک نکته طلایی در کاهش هزینه های شما خواهد بود .

 

 

  • گروهی سفر کنید: سفر گروهی در طبیعت گردی یعنی سرشکن شدن هزینه ها. چرا که شما مهمان طبیعت هستید و برای این مهمانی هزینه ای بابت اقامت از شما نخواهند گرفت. پس هزینه های شما در لوازم مصرفیتان خلاصه می شود. در نظر داشته باشید که بسیاری از لوازم مورد نیاز سفر مثلاً یک منقل یا چاقو یا زیر انداز و یا … مصرف عمومی دارند تا شخصی. اگر گروهی سفر کنید هزینه تامین این اقلام سرشکن خواهد شد و این یعنی کاهش هزینه ها .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *